Forrásinformációk

1) Zeneakadémia évkönyve (kb. 270 név)
A budapesti Zeneakadémiának a XX. század elsõ éveibõl két anyakönyvnek az adatait tartalmazza az adatbázis. Az anyakönyvekbõl megtudható a tanulók születési adatai, lakcíme, s természetesen a Zeneakadémián folytatott tanulmányaik eredményei is.


2) Nyíregyháza, Holocaust emlékfal (kb. 1700 név)
A nyíregyházi izraelita temetõben található Holocaust emlékfal adatait tartalmazza az adatbázis. A nyíregyházi áldozatokon kívül a környékbeli kisebb településekrõl elhurcoltaknak a nevei is szerepelnek a falon, s az adatbázisban is. Többször megtörtént, hogy hasonló emlékfalra felkerült néhány túlélõ neve is, ez ebben az esetben sem kizárt. Ezt mi eldönteni nem tudjuk, az adatbázis hûen követi az emlékfalon megtalálható listát.


3) IMIT Évkönyv, 1931, szerkesztette Dr. Szemere Samu (kb. 320 név)
Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat Évkönyve, 336 oldal. Írások, vélemények írói, benne szereplõk nevei, valamint elnökségi és egyszerû tagok listája, bizottságok tagjai. A taglistákon mindenütt szerepel a tagok lakhelye is. Az adatbázisban ezek a személyek szerepelnek.


4) A Heves megyei zsidóság története a XVIII. századtól a Holocaustig, írta Orbánné Szegõ Ágnes, 2001, 260 oldal (kb. 700 név)
A könyvben szereplõkrõl részletes információ áll rendelkezésre, több családnak több generációját is bemutatja a könyv. Az adatbázis ezeket a rokonsági információkat, valamint minden egyéb fellelhetõ információt tartalmaz.


5) Szegedi temetõ temetõ-könyve (kb. 5650 név)
A szegedi izraelita temetõ temetõ-könyvének adatait tartalmazza az adatbázis. A könyvbõl kiderül, kit hova temettek, dátumok azonban nincsenek benne. Az adatbázisban szereplõ forrás-idõ, az 1900-as év, XIX-XX. századot jelent valójában.


6) MIEFHOE értesítõje, 1930. február (kb. 40 név)
A Magyar Izraelita Egyetemi és Fõiskolai Hallgatók Országos Egyesületének kiadványa, elsõ évfolyam, elsõ szám, 20 oldal. Az adatbázis tartalmazza a cikkírók adatait, mindazoknak a nevét, akik a cikkekben, hírekben szerepelnek.


7) Pályázat, 1902. október (kb. 10 név)
A Magyar Izraelita Hitközségek és Hivatalnokok Közlönye, XI. évfolyam, 41. szám, 8 oldal. Az adatbázis tartalmazza a cikkírók adatait, mindazoknak a nevét, akik a cikkekben, hírekben szerepelnek.


8) Izraelita Tanügyi Értesítõ, 1891-1893 (kb. 460 név)
Havi folyóirat. Rendszeresen felsorolják az egyesület tagjait (név és lakhely), támogatóit, a folyóirat munkatársait. Többször szerepelnek benne személyes hírek is: esküvõi értesítõk, nekrológok, stb. Ezeket az adatokat tartalmazza az adatbázis.


9) A Budapesti Rabbiképzõ-Intézet Értesítõje, 1893-94 (kb. 200 név)
Felsorolja az Intézet támogatóit, tanárait és tanulóit. A támogatók mellett szerepel lakhelyük megnevezése is, a diákoknál a lakhely mellett szerepel az is, melyik évfolyamban tanult abban az évben.





Általános infó az adatbázisban szereplõ nevekrõl

Hogyan keressünk az adatbázisban?

Keresés!